Петро Шилюк взяв участь у засіданні Круглого столу на тему «Державне регулювання фінансового ринку. Законодавчі новації в Україні та практики країн ЄС»

На заході, організованому УСПП – партнером Будівельної палати України спільно  з Об’єднанням учасників фінансового ринку, обговорено проєкт закону  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг» (№9422), зокрема питання виведення  Національного банку України з під дії закону «Про державну регуляторну політику»,  європейського досвіду розробки нормативно-правових актів для небанківського фінансового ринку.

За участі профільних Комітетів Верховної Ради України, Державної регуляторної служби, інших відомств, організацій-учасників фінансового ринку розглянуті важливі питання функціонування в Україні фінансового ринку зокрема,

– щодо відповідності норм законопроєкту №9422 процедурам ЄС та загальноєвропейським принципам, врахування Рекомендацій ради ОЕСР з питань регуляторної політики та державного Управління (С(2012)37;

– регуляторна діяльність НБУ в контексті реалізації норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

– модернізація відносин до регулювання небанківського фінансового ринку – відповідальний підхід

– забезпечення сталого розвитку і стабільності фінансового ринку як мети державного регулювання та нагляду за діяльністю з надання фінансових та супровідних послуг. Доцільність запровадження залежності показників ефективності регуляторних вимог від показників розвитку надавачів фінансових послуг;

– перехід від руйнування регуляторної системи України до приведення її у відповідність з підходами ЄС – нагальна потреба фінансового ринку.

Учасники засідання критично оцінили норми законопроєкту №9422, аналізували стан фінансової, податкової та митної політики в державі, вносили пропозиції щодо модернізації відносин до регулювання банківського фінансового ринку, необхідності врахування європейського практичного досвіду тощо.

Висловлені учасниками рекомендації і підсумковий документ Круглого столу будуть надіслані Президенту України і Верховній Раді України для урахування при подальшому опрацюванні питань регулювання фінансового ринку.

В зацікавленій розмові взяли участь Президент Будівельної палати України, Герой України П.С. Шилюк, Перший віце-президент С.Т. Сташевський, керівники Виконавчої дирекції БПУ та ряду підприємств – членів Палати.

Інформація прес-служби БПУ

 

Назад до списку
Вгору