Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк взяв участь у відзначенні 75-річчя НДІ будівельних конструкцій

Президент Будівельної палати, Герой України П.С.Шилюк взяв участь в урочистих заходах з нагди  75-річного ювілею  ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» –  багатопрофільної наукової установи, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Інститут є базовою організацією Мінрегіону України з науково-технічної діяльності у будівництві та внесений до Державного реєстру наукових установ.

ДП НДІБК бере свій початок від «Українського науково-дослідного інституту споруд», який був заснований 10 грудня 1943 року, одразу після визволення столиці України від фашистських загарбників. Колектив Інститут зробив вагомий вклад у справу післявоєнного відродження зруйнованих міст країни, будівництва нових інженерних та інфраструктурних об’єктів. 

У наш час фахівці Інституту багато працюють над оновленням нормативної бази галузі, запровадженням європейських стандартів щодо екологічності, енергоефективності та естетичності будівель.   

Нові ДБН, розроблені фахівцями Інституту,  враховують кращі європейські практики будівництва. Їхнє застосування українськими будівельниками дозволяє поліпшувати якісні характеристики  нових та реконструйованих споруд, підвищити терміни їх експлуатації.

На урочистих зборах колектив Інституту привітали віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Г.Зубко, перший заступник профільного комітету Верховної Ради України Д.Й.Андрієвський. 

У своєму виступі на урочистостях президент Будівельної палати України П.С.Шилюк сердечно поздоровив колектив Інституту з ювілеєм та відзначив заслуги НДІБК у розвитку будівельної справи, її науково-технічному та нормативно-регламентному забезпеченні.

Він наголосив на високому професійному рівні провідних фахівців Інституту, що дозволяє вирішувати багатопрофільні завдання у сфері житлового та промислового будівництва, при спорудженні інженерних об’єктів підвищеної складності, в тому числі на об’єкті «Укриття» Чорнобильської АЕС.

 Особливо цінними та актуальними  є  розробки фахівців Інституту у сфері енергоефективності житлових та громадських будівель, впровадженні європейських нормативів енергозбереження.

П.С. Шилюк підкреслив, що директор Інституту, доктор технічних наук Г.Г.Фаренюк є членом президії Будівельної палати України, приділяє багато уваги питанням розвитку будівельної справи,  вдосконаленню діяльності підприємств галузі.

П.С. Шилюк вручив науковим працівникам Інституту нагороди Будівельної палати України.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору