Президент палати

Біографія Президента Будівельної палати України,
Героя України Шилюка Петра Степановича

shiluk

Петро Степанович Шилюк народився 3 липня 1949 року у с. Бузівка Жашківського району Черкаської області в селянській сім’ї Степана Івановича та Любові Михайлівни Шилюків. Трудову діяльність розпочав у 1967 р. після закінчення Нікопольської школи меліораторів. Працював буровим майстром Київського БМУ № 54 тресту «Київводбуд». У 1968 – 1970 роках проходив військову службу, був учасником бойових дій.

З 1973 р. по закінченні Київського будівельного технікуму П.С. Шилюк працював у системі Головкиївміськбуду – робітником, майстром, заступником начальника цеху, начальником цеху заводу залізобетонних виробів № 5 тресту «Київбуддеталь». З 1983 по 1997 рр. працював на Домобудівному комбінаті № 4 заступником начальника, начальником об’єднаного бетонозмішувального цеху, заступником директора заводу з питань виробництва, директором заводу залізобетонних виробів. Одночасно навчався у Київському державному технічному університеті будівництва й архітектури, отримав диплом інженера-будівельника за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво».

У липні 1997 р. обраний головою правління — генеральним директором ВАТ «Домобудівний комбінат № 4». У період спаду, характерному для тогочасного будівельного комплексу країни, П.С. Шилюк не допустив падіння виробництва і зберіг трудовий колектив. Упродовж наступних років комбінатом введено в експлуатацію майже 1 млн кв.м. житла, значно покращився економічний стан підприємства.

У травні 2006 р. П. С. Шилюка обрано головою правління – президентом найбільшої в країні будівельної структури – холдингової компанії «Київміськбуд». Саме  за ініціативи президента компанії була розвинута та вдосконалена схема будівництва житла за рахунок коштів населення, що сприяло суттєвому зростанню обсягів спорудження житла. Надалі цей досвід набув поширення у масштабах всієї країни.

Згодом обіймав посаду голови правління ПАТ ДБК-4, а з 2014 р. очолює корпорацію «ДБК-ЖИТЛОБУД».

У 2013 р. П.С. Шилюк обраний Президентом Будівельної палати України, з 2016 р. він  є членом колегії Мінрегіону. 

Загальні збори Будівельної палати України, які пройшли 18 лютого 2020 року у Києві, одноголосно обрали П.С.Шилюка Президентом Будівельної палати України на другий п’ятирічний термін.

2009 року за визначний особистий внесок у розвиток будівельної галузі в Україні, впровадження передових технологій і сучасних форм господарювання П.С.Шилюку присвоєно звання Герой України. Він повний кавалер ордена «За заслуги», нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ст., Почесною грамотою Верховної Ради України і Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Заслужений будівельник України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Його обрано академіком Академії будівництва України, він почесний доктор і професор Київського національного університету будівництва і архітектури,  обирався депутатом Київської міської ради ряду скликань.

П.С.Шилюк не залишається осторонь громадської роботи. З 2007 р.  очолює громадську організацію «Черкаське земляцтво «Шевченків край» у м. Києві.

Петро Степанович — прекрасний сім’янин. Разом із дружиною Надією Михайлівною виховали сина Петра та доньку Людмилу, радіють п’ятьом онукам.

За кожної нагоди навідується до рідної Бузівки, де живе його старенька мати…

Назад до списку
Вгору